Jak znaleźć świetnego prawnika?

adwokat

Znalezienie dobrego prawnika może być najważniejszym krokiem, jaki należy podjąć w kierunku wygrania swojej sprawy prawnej i to wcale nie musi być trudne zadanie. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz, by dobry prawnik podjął się Twojej sprawy, musisz poświęcić trochę czasu na poszukiwania. Skoncentruj więc swoje wysiłki na znalezieniu prawnika, który dobrze zajmował się danym problemem prawnym w przeszłości i pamiętaj, by porozmawiać z nim osobiście o swoim problemie. Poświęcenie odrobiny czasu na znalezienie odpowiedniego kandydata będzie tego warte, ponieważ bardziej prawdopodobne jest to, że nasz prawnik pomoże nam wygrać sprawę. Określ jaki rodzaj pełnomocnictwa będzie Ci potrzebny.

Gdzie szukać adwokata?

Zawsze lepiej jest bowiem znaleźć adwokata, który specjalizuje się w zakresie danej wiedzy specjalistycznej praktyki, której sprawa dotyczy (np. prawo nadużyć, prawo upadłościowe itp.). Jest to także dobry pomysł, aby adwokat znał sąd, któremu podlega obszar, na którym mieszkasz. Dzięki temu Twój adwokat będzie lepiej reprezentował Twoje interesy.

prawoNiektóre przykłady obszarów praktyki obejmują: prawo upadłościowe (będzie to pomocne, jeśli zmagasz się z finansami), prawo karne (adwokat, który specjalizuje się w prawie karnym jest ważny, jeśli sprawa dotyczy przestępstwa lub potencjalnie nielegalnych działań), specjalista w zakresie niepełnosprawności (specjaliści w zakresie niepełnosprawności mogą obsługiwać socjalne ubezpieczenia i/lub roszczenia niepełnosprawności weteranów), prawnik specjalizujący się w nieruchomościach (taki prawnik zajmuje się kwestiami dotyczącymi planowania nieruchomości, majątku i uzyskania opieki nad starszym rodzicem lub dziadkiem), prawo rodzinne (adwokat zajmujący się specjalizujący się w prawie rodzinnym, prowadzi sprawy dotyczące separacji, rozwodu, umów przedmałżeńskich, przysposobienia, opieki nad dzieckiem, opieki i wsparcia), prawo odszkodowawcze (osobiści adwokaci zajmują się odszkodowaniami za błędy lekarskie, pogryzienie psa, wypadki drogowe i inne szkody, zawinione przez drugą osobą), prawo pracy (adwokaci zajmujący się zatrudnieniem może pomóc firmie skonfigurować polityki zatrudnienia lub pomaga w przypadkach, w których pracownik pozywa firmę za niesłuszne rozwiązanie umowy lub, gdy firma pozywa pracownik np., za złamanie zakazu konkurencji), prawo korporacyjne (jeśli nie wiesz, jak założyć firmę, adwokat korporacyjny jest najlepszym wyborem).

Poszukiwania pomocy

Skontaktuj się też z lokalnym stowarzyszeniem dla wykwalifikowanych adwokatów, działającego w Twojej okolicy. Przejrzyj też opinie internetowe o adwokatach, którzy Cię interesują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *